Budžets – pieņemts!

Vakar ap vieniem naktī pēc īstas „maratonsesijas” kopš 9 rītā beidzot pieņēmām nākamā gada budžetu. Esmu pārliecināts, ka tā pozitīvo ietekmi sabiedrība izjutīs jau pēc pāris jaunā gada mēnešiem, lai kā to iepriekš citi ir kritizējuši.

Protams, nekas nav perfekts – piemēram, sāp sirds par to, ka naudu nedabūja kosmosa pētniecības projekts. Taču tam pretī tūdaļ prieks par to, būs vairāk naudas daudzām sabiedrības grupām, tajā skaitā beidzot arī mediķiem. Bet mūsu tālākā attīstība ir atkarīga no politiskās stabilitātes un tai piesaistītās ekonomiskās izaugsmes.

Jāteic, mazliet brīnījos par opozīcijas dāsnajiem priekšlikumiem, kuros nauda tika prasīta visam reizē – bail pat iedomāties, kas notiktu, ja šie politiķi nonāktu pozīcijā. Nauda taču nav vienkārši noplūcama Ziemassvētku eglītē!

Nākamajā dienā bijām „uz strīpas” jau 9 no rīta un ķērāmies atkal pie darba. Starp citu, pieņēmām 2. lasījumā grozījumus „Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā”, kurā iestrādāts arī Vienotības priekšlikums, kas liegs Rīgas domei mākslīgi šķelt Latvijas sabiedrību! Jaunajā likuma variantā ir iekļauts punkts, ka „Nosakot braukšanas maksas atvieglojumus, par vienīgo kritēriju nedrīkst izmantot personas deklarēto dzīvesvietu.” Prieks, ka par šo balsoja ne tikai koalīcija, bet arī daži atbildīgākie opozīcijas pārstāvji!