Mācību stunda Lembergam

Jā, vajadzēja tikai nesen mazliet uzslavēt raidījumu „Sastrēgumstunda”, kā kvalitātes latiņa tūdaļ tika atkal nolaista… Šoreiz tā veidotājiem zināšanu trūkums liedza iegrožot pieredzējušu demagogu. Protams, es runāju par Aivaru Lembergu.

Tiesa, arī pats Lembergs ar augstu zināšanu līmeni nebūt nespīdēja (visdrīzāk gan apzināti, sekojot darba uzdevumam: nomelnot ASV tīri vai Maskavas gaumē). Galvenokārt runa, protams, ir par Lemberga uzbrukšanu ASV un Norvēģijas slavināšanu – jo tā, lūk, dodot Latvijai lielu naudu, bet ASV neko.

Te gribu Lemberga kungam atgādināt, ka norvēģi ne jau no laba prāta ir tik dāsni – šī citu valstu finansēšana notiek stingri pēc līguma, kas pastāv starp Norvēģiju un Eiropas Savienību. Norvēģijai par to tiek iespēja, neesot ES dalībvalstij, izmantot visus Eiropas Ekonomikas Zonas labumus (tajā skaitā ne tikai tirdzniecības un piekļuvi iekšējiem tirgiem, bet arī izglītībā, pētniecībā, kultūrā, nodarbinātībā, tūrismā un vēl vairākās citās jomās). Savukārt, ASV NAV Eiropas Savienības valsts, tā nav arī līdzīgā statusā kā ES brīvās tirdzniecības dalībvalsts, kādas ir Norvēģija, Šveice un Islande. ASV ir galvenais NATO virzītājspēks, kas nepārprotami ar savu karaspēka daļās atsūtīšanu šodien Latvijā uzņemas atbildību par Baltijas valstu aizsardzību NATO ietvaros. Brīnos, ka neviens raidījumā neteica, ka tas ir tas vajadzīgais signāls investoriem, ka Latvija ir droša un viņi var mierīgi ieguldīt savus līdzekļus Latvijā, tajā skaitā Ventspilī. Tas attiecas ne tikai uz rietumu investoriem, bet arī krievu investoriem, kuri mūk no Krievijas.

Vai tas nav zināms Lembergam? Protams, ka ir. Tāpēc jau viņa apgalvojumi ir demagoģija. Rodas jautājums – kas būtu noticis ar Latviju, ja Lembergs būtu kļuvis par premjeru? Vai Latvija nebūtu nonākusi līdzīgā situācijā, kādā atradās Ukraina Janukoviča pārvaldībā un kas noveda pie tā saucamā Maidana? Mums taču savu laiku arī bija „lietussargu revolūcija”, kas novērsa Latvijas iespējamo Maidanu šodien. Tāpēc jau mēs tagad esam ar savu iekšpolitiku daudz drošāki nekā pirms dažiem gadiem.

Faktiski ar saviem pēdējā laika paziņojumiem par ļaunajiem amerikāņiem un NATO kā okupantu (izrādās, mēs paši esam savas valsts okupanti, jo kāda starpība starp ASV, Igaunijas, Polijas armijām un Latvijas? Mēs visi esam NATO), Lembergs aizbiedē investorus, lai gan pats apgalvo, ka prot piesaistīt ārzemju investorus labāk nekā kāds cits Latvijā.