Akmens Latvijas Radio dārziņā

Trešdien Latvijas Radio 1 raidījumā „Krustpunktā” tika analizētas Latvijas politiskās partijas – Latvijas Reģionu apvienība, Latvijas Krievu savienība un mēs, Vienotība. Konkrēti Vienotības daļu veidoja žurnāliste Ginta Mūrniece, kurai šoreiz gribu veltīt zināmus pārmetumus.

Raidījums diemžēl atklāja, ka arī Latvijas Radio žurnālisti nav sava uzdevuma augstumos. Runājot par grozījumiem Publisko personu kapitālsabiedrību un kapitāla daļu pārvaldības likumā, analīze tika virzīta tā, lai klausītājiem veidotos pārliecība, ka Vienotība ar šo mēģina radīt „siltas vietiņas” saviem biedriem vēlēšanu neveiksmes gadījumā.

Arī pats esmu bijis žurnālists – taču ASV, un tur tradīcijas acīmredzami ir atšķirīgas, jo arī strādā žurnālisti pavisam citādi, kvalitatīvi un visaptveroši. Vai tiešām Latvijas žurnālistiem interesē tikai skandāli, bet plašākam kontekstam nav nekādas nozīmes?

Patiesībā arī mēs šīs padomes atjaunojam negribīgi, piespiedu kārtā – jo to pieprasa OECD (pasaules mēroga Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija), kurā līdzās vairākiem desmitiem pasaules attīstītāko valstu gribas redzēt arī Latviju. Uzņēmumiem šādas padomes ir visās šajās valstīs! Vienkārši tās ir jāorganizē citādi, nekā tas ir bijis kādreiz Latvijā, jāmaina padomes locekļu kompetence un tās vadības sistēma – taču tās pastāv, un nu šī sistēma ir jāpieņem arī Latvijai.

Personīgi žurnālistei Gintai Mūrniecei iesaku kādreiz, kaut vai Saeimā gadoties, apciemot arī tās bibliotēku – tur ir atrodama minētās OECD izdota grāmatiņa par uzņēmumu padomēm. Viss sīki un smalki aprakstīts!

gramata