Apvienotie Arābu Emirāti – 46. Nacionālā diena [+video]

2. decembrī pirmoreiz Rīgā notika Apvienoto Arābu Emirātu 46. Nacionālās Dienas svinīga atzīmēšana. AAE vēstniecība Rīgā tika nodibināta tikai šogad pavasarī, un tāpēc vēl jo iespaidīgāks likās šis patiesi greznais pasākums, kuru ar savu klātbūtni pagodināja pats premjers Māris Kučinskis ar kundzi un arī vairāki ministri ar savām otrajām pusēm. Jāsaka, tas mums bija liels pārdzīvojums, neko tādu klātienē līdz šim nebijām redzējuši.

Pēc šīs valsts tradīcijas viesus sagaidīja dejotāji ar īpašām apsveikuma dejām, kuras pēc tam arī īsām atelpām turpinājās visa pasākuma garumā. Fotogrāfijā redzams mirklis, kad dejotāji godina Latvijas premjerministru. Pēc pirmās apsveikuma dejas runāja AAE vēstniece Latvijā – V.E. Hanana Halfana Obaida Ali al Madhani (Hanan Khalfan Obaid Ali Al Madhani), kuras uzrunai sekoja svētku mielasts ar mums pazīstamo tradicionālo arābu virtuvi: aitas gaļa, rīsi, rozīnes, saldie ķiploki utt. Interesanti, ka šefpavārs bija sieviete. Viņa teica, ka Jemenā vispār esot tikai trīs šefpavāri, un viņa esot pirmā sieviete starp tiem.

Vēlos sevišķi izcelt, ka šī pati vēstniece pārstāv AAE arī Lietuvā un Igaunijā, taču pati vēstniecība izvietota tieši Latvijā, vēl viens nozīmīgs starptautisks panākums. Jāatceras arī, ka Emirātos strādā vairāki simti Latvijas IT speciālistu un finansistu.

P.S. Piedāvāju Jūsu uzmanībai nelielu video fragmentu, kurā redzama jau pieminētā apsveikuma deja.