Apvārsni atkal aizsedz hlorēti cāļi!

Biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS) vadītāja Inese Vaivare savā Twitter kontā izplatījusi mistiskas izcelsmes video „Ko ēdīsi Tu un Tavi bērni?”, kas būtībā vervē balsis pret TTIP – ASV un ES Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības nolīgumu.

Noskatījos minēto video, bet neko vairāk par tīru populismu tajā neatradu. Kā tas nākas, ka tiek reklamēti šādi savārstījumi, bet neuzticamies mūsu pašu ievēlētiem Eiropas Parlamenta deputātiem, EK Tirdzniecības komisārei Sesīlijai Malmstrēmai, Saeimas deputātiem, kas jau noteikuši, ka ES savus standartus nesamazinās. Atbildes uz sabiedrību satraucošajiem jautājumiem par šo ir jau publiski sniegtas – kāpēc nepopularizē tās?

Ja jau tik briesmīgi uztraucamies, kāpēc nebrūkam virsū tik populārajiem „kraukšķīgajiem” salātiņiem no Itālijas, Spānijas, kuros hlora daudzums ir reizes desmit augstāks, bet lamājam amerikāņu vistiņas, kuras ēst mums neviens neuzspiež? Vispār arī ASV pusē ir bijuši tādas pašas bažīgās versijas par „slikto Eiropu”, kā pie mums par „sliktajām ASV”.

Jāatzīmē, ka ES šādi brīvās tirdzniecības līgumi jau ir noslēgti ar Kanādu un Dienvidkoreju, notiek sarunas ar Japānu un Vjetnamu. Kādēļ pašpasludinātie „eksperti” noklusē, ka tas Eiropai un arī ASV ir nepieciešams ģeopolitiski, lai mēs vispār spētu nosargāt savas intereses pret tādām jaunām, ietekmīgām varām kā Ķīna? Starp citu, faktiski šobrīd vislielākais TTIP pretinieks ir Krievija.