Trieciens organizētajai noziedzībai Latvijā – 4. daļa

Pirmajā vasaras ārkārtas plenārsēdē Saeima atsvieda atpakaļ grozījumus kredītiestāžu likumā, kuru prezidents nebija parakstījis, – bez labojumiem. Kā no tribīnes teica šo grozījumu referents Imants Parādnieks, izmaiņu nav, jo “ir mainījušies apstākļi”.

Apstākļi tiešām mainījušies. Organizētajai noziedzībai neizdevās nomainīt Ilmāru Krūmu ar “Krūmu numur 2”, turklāt grozījumu patiesais autors – bēdīgi slavenais Māris Sprūds kopā ar “Trasta bankas” administratoru nonāca aiz restēm. Tagad bankas maksātnespējas administrators ir FKTK sākotnēji izvirzītais Armands Rasa. Krūms kopā ar vairākiem atbrīvots pret drošības naudu, bet Sprūds vēl sēž.

Tiesa, diemžēl ir arī solis atpakaļ – te, protams, es runāju par otrajā arkārtas sēdē doto “zaļo gaismu” Ingunai Sudrabai, ieceļot viņu par “Rīdzenes sarunu” izmeklēšanas komisijas vadītāju (balsojumā to atbalstīja deputāti no ZZS, Saskaņas, NSL un LRA).

Bet kā būs nākotnē? Runa ir par milzīgu naudu, ko Latvija ir zaudējusi pēdējos gados tieši bankrotējušo uzņēmumu maksātnespējas pārvaldīšanas procesā. Naudu, kas bija nepieciešama mūsu veselībai, izglītībai, aizsardzībai!

Kā agrāk, arī šoreiz “Vienotība” balsoja pret, jo vēlējas tādas izmaiņas, kas padarītu procesu caurspīdīgāku. Arī nacionāļu frakciju šo strīdu dēļ pameta viens deputāts – Ilmārs Latkovskis, tāpat vairāki citi frakcijas deputāti neatbalstīja savējos un nebalsoja.

Zīmīgi, ka šoreiz vienīgi “Saskaņa” uzstāja, ka aicinājumi savest kārtībā maksātnespējas likumu ir vienīgi divu administratoru grupējumu savstarpējā cīņa – ar attiecīgo politisko partiju atbalstu katram. Tas nu gan būtu bēdīgi, jo tad sanāktu, ka Sprūds ar sabiedrotajiem ir iesēdināti politiski, nevis par noziegumiem! Bet otrais grupējums dzīvo laimīgi tālāk! “Saskaņa” tādējādi izsaka pilnīgu neuzticību mūsu valsts tiesībsargājošajām institūcijām – sanāk tā, ka pie mums ir tāpat kā Krievijā.

Deputāts Parādnieks atbildīgajā komisijas sēdē pirms Saeimas balsojuma gribējis zināt, vai „amerikāņi” konsultējuši Prezidenta padomniekus. Bet mums taču ir divi FKTK pārstāvji Vašingtonā (mūsu vēstniecībā), kas sadarbojas ar ASV organizētās noziedzības apkarošanas instancēm! Pateicoties tikai šai sadarbībai, mēs vispār sākām uzlikt nopietnus sodus bankām šeit Latvijā, kuras atmazgāja naudu varenos apmēros. Proti, 1% no visa atmazgātās naudas apmēra pasaulē! Un agrāk valsts to pieļāva… Skat, kādu sodu Francija uzlika Rietumu bankas filiālei Parīzē, 80 miljonus! Tātad, franči arī slikti?

Interesanti, ka debatēs Lolitas Čigānes un Imanta Parādnieka versijas par to, ko teikusi Prezidenta padomniece Kristīne Jaunzeme par negrozīto likumu, stipri atšķīrās.

Šķiet, ka saceltā drāma ap šo tēmu vēl tik ātri nebeigsies.